Kapadokya Kahvaltı Mekanları, Kapadokya Kahvaltı Yapılacak Yerler

Kapadokya’da kahvaltı mekanları, Kapadokya serpme kahvaltı sofraları ile ünlü bu kentte doğal ve rafine taze lezzetler ile Kapadokya gezinin mükellef bir sofra ile tamamlayabilirsiniz. Kapadokya kahvaltı mekanları ile ilgili tüm bilgileri bu yazımız da bulabilirsiniz.

Kapadokya’da mis gibi kokona doğası, vadilerinden havalan balonlar ile güne başlamanın en mutluluğu bir başka olacaktır. Kapadokya kahvaltısı da bu mutluluğunuzu katlıyor. Bu mutluluğunuz en iyi şekilde yaşayabilmeniz için size en güzel kahvaltı noktalarını listeledik.

Argos in Cappadocia

Kapadokya Manzaralı Kahvaltı Mekanları
Argos in Cappadocia

Argos in Cappadocia, Kapadokya otelleri içinde “içerisinden köy geçen otel” olarak bilinir. Binlerce yıllık bir manastırın 20 yıl boyunca ince ince restore edilmesi ile ortaya çıkan bu 20 odalı Argos in Cappadocia, mimari güzelliğinin yanı sıra bünyesinde Dünyaca ünlü bir restoran olan Seki Restoranı’nı  barındırıyor.

Tamamını kendi bahçelerinden organik olarak yetiştirdikleri ürünlerden hazırlayan Argos in Cappadocia kahvaltısı kesinlikle tatmaya değer lezzetler sunuyor. Serpme kahvaltı şeklinde sunulan kahvaltı hizmeti günün geç saatlerine kadar devam ediyor. Yeraltında bulunan binlerce yıldır var olan tandırda pişen tandır ekmeği kesinlikle denemeye değer. Organik olarak gezen inek ve tavuklardan alınan yumurta ve süt ile yapılmış kahvaltılık ürünleri damağınıza bir bayram yaşatacak. Kahvaltı sonrasında burdan kalmak istemeyeceksiniz. Gün boyu vakit geçirmek için en keyifli noktalardan biri olan Argos in Cappadocia, size Peri bacaları, sıcak hava balonlarını eşliğinde harika bir kahvaltı deneyimi sunuyor.

Adres: Aşağı, Kayabaş Sk., 50240 Uçhisar/Merkez/Nevşehir

Numara: +90 384 219 31 30

 

Kapadokya Kahvaltı Önerileri
Monte Cappa Cave House

Monte Cappa Cave House, Nevşehir yöresinin orijinal dokusu olan yarım asırlık bir taş bina. 5 odası olan küçük bir butik otel diyebiliriz. Konaklama için harika olan bu yer aynı zamanda kahvaltıları ile  Kapadokya’nın kahvaltı için de en ideal yeri diyebiliriz.

Yer altında bulunan taş fırınları ile taze ve sıcak gelen tandır ekmeği ile harika bir başlangıç yaptığınız bu serpme kahvaltı serüveni ile başlıyor. Ardından doğal yapılmış olan tereyağı ve yemeğe doyamayacağınız ekolojik çiftliklerinde kendi yetiştirdikleri ve hazırladıkları  meyve reçelleri ile harika bir ziyafet çekebilirsiniz. Kendi çiftliklerinde yetiştirdikleri tavukların taze yumurtaları ile lezzetli omletleriniz yerken vadi ve dağ manzaraların arasında kuş sesleri ile mutlu bir güne başlamak harika olacaktır.

Adres: Karlık Köyü No: 174 Ürgüp / Nevşehir

Tel: (0384) 355 63 93

Serinn House

Kapadokya Serpme Kahvaltı
Serinn House

Serınn House, Kapadokya coğrafyasında tasarımı ile ön plana çıkan ve New York Times tasarım otel kategorisindee ödül almış olan bu otel diğer Kapadokya otellerinden ayrılıyor. Yörenin yapısı olan taş evleri ünlü tasarımcıların ürünleri ile dekore edilerek yapılan bu otel minimalist bir tatil arayanlar için ideal bir nokta diyebiliriz. Bu güzel otelin aynı zamanda mimari güzelliği ile yarışacak kadar mükemmel bir kahvaltısı var. Kahvaltının özenli ve güzel şekilde yapıldığını gördüğünüz an anlayabiliyorsunuz.

Yöresel lezzetlerin yanı sıra Foccacia, kurabiye, tart gibi farklı mutfaklardan ürünlerinde bulunduğu bu serpme kahvaltı organik domatesler ve yeşillikler ile hem yöresel hem de evresel birr menü deneyimi sunuyor. Otelin yüksek bir yamaçta kurulu olması size uçsuz bucaksın bir Kapadokya manzarası eşliğinde keyifli bir sabah etkinliği sunuyor.

Adres: Esbelli Sk. No; 36 Ürgüp / Nevşehir

Tel: (0384) 341 60 76

Melekler Evi Cave Hotel

Kapadokya Kahvaltı Yerleri
Melekler Evi Cave Hotel

Melekler Evi Cave Hotel, 2003 yılında mimar bir çiftin  eski bir taş evin kayalarının oyulması ile restore edilerek hizmete başlıyor. 7 adet odası olan bu butik otel açık büfe kahvaltıları ile oldukça ünlü. Yöresel lezzetler ile döşenmiş bu açık büfe kahvaltı dünyanın her yerinden gelen peynirler ve lezzetler ile sizi hem yöresel hem de evresel bir kahvaltı serüvenine çıkartıyor.

Kendi yetiştirdikleri ürünleri kullanarak hazırlana bu kahvaltılar ve semaver ile gelen çayınız ile birlikte, Erciyes dağı gölgesinde, peri bacaları ve roma kalıntılarını seyrederken güne lezzetli bir başlangıç yapmak sizi oldukça keyiflendirecektir.

Adres: Dereler Mh. Dere Sk. No: 59 Ürgüp / Nevşehir

Tel:  (0384) 341 71 31

Kapadokya kahvaltı yapılacak mekanlarını size önerdik. Sizin de Kapadokya kahvaltı mekanları ile ilgili paylaşmak istediğiniz bilgiler varsa lütfen yorum kısmından tüm ziyaretçilerimizle paylaşınız. 🙂

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.