Kapadokya’da En İyi Mağara Oteli

Kapadokya Mağara Otel : Taşkonaklar Uçhisar

Kapadokya otelleri özellikle Kapadokya mağara otelleri gün geçtikçe daha da popüler olmaktadır. Kapadokyaya gelirseniz bu tür bir otelde konaklamak size çok güzel anılar bırakacaktır.

Taşkonaklar Cave hotel’de kalacağımı öğrendiğimde, onu kritik incelememden geçirmeyi dört gözle bekliyordum. Beş yıldızlı bir butik otel olarak tanımlanan otel, Kapadokya’nın küçük ve pitoresk tatil beldesi Uçhisar’dadır.

Otel, mağaraların etrafına inşa edilmiştir ve bölgenin doğal peyzajını koruma konusunda heveslidirler.

“Taşkonaklar bu doğaya ve tarihe saygıyla inşa edilmiştir. Taşkonaklar canlanırken her taş, her kemer, her eski baca korunmuş. Bu yüzden hiçbir oda diğerine benzemez ve her odanın kendine has bir karakteri vardır, sadelik konforla harmanlanmıştır”

Bu yüzden doğal peyzajı korumalarından etkilendim ama daha da şaşırtıcı olanı Taşkonaklar mağara otelinin eko-turizm uygulayan, kaldığım ilk Türk oteli olması.

Diğer otelcilere eko teşviklerden bahsetmiştim ve tepkiler pek hoş karşılanmadı. Onlara para kazandırmadığı sürece, kollarını arkalarında kavuşturmadan herhangi bir planı benimsemekte tereddüt ederler.

Kapadokya Mağara Oteli
Kapadokya Mağara Oteli

Uçhisar’a varış

Oteli merkezi bir konumda olduğu için kolayca buldum ve check-in yaptıktan sonra etrafa baktım. Güvercinlik vadisine bakan bir avlu etrafında kurulmuş on altı odası bulunan otel, açık bir günde uzaktan Erciyes Dağı’nı görebilir.

Odam resepsiyona yakındı ve anında WOW faktörüne yenik düştüm. Giriş beni oturma odası diyeceğim oturma alanına götürdü. Oradan koridor, yatak odasına ulaşmak için gardıroptaki bir yürüyüşün yanından geçiyordu.

Ayrı bir kapı daha sonra mağaraya giderek banyoyu ve duşla bağlantılı başka bir ayrı odayı ortaya çıkardı. Türkiye’de satılan tek yatak odalı dairelerin bu otel süitinden daha küçük olduğunu görünce büyük boy beni şaşırttı.

Önemli olan daha küçük ayrıntılardır

Yatağın yanında tam bir bilgi kitapçığı vardı. Beni otel tesisleriyle tanıştırdı, Uçhisar ve Kapadokya bölgesi hakkında bilgi ve ipuçları verdi.

Çay ve kahve makinesi büyük beğeni topladı ve kahve poşetlerinin değiştirilmeyeceği varsayımım ertesi gün olduğu gibi yanlıştı.

Terlikler, okunacak kitaplar, mini bar, ısıtmalı havlular, uydu TV ve şömine, konaklamanızı konforlu kılan diğer küçük avantajlardı. Ayrıca, büyük her şey dahil otellerde görünen alt standart toplu sipariş bokunuz olmayan tuvalet malzemelerini de sevdim.

Bir sonraki adım müşteri hizmetlerini kontrol etmek oldu ya da kahvaltı için geniş kapsamlı açık büfe ile hata bulamadım.

Otel konukları bisiklet kiralama hizmetinden yararlanabilir, paketli öğle yemeği sipariş edebilir, geziler ve geziler düzenleyebilir, ancak ilgimi çeken Uçhisar’ın yerel bilgisiydi ve yönetici beni hayal kırıklığına uğratmadı. Tüm sorularımı yanıtladı ve bunun üzerine gönüllü olarak ekstra bilgi verdi.

Yani bu otelle yenilgiyi kabul etmek zorunda kaldım. Profesyonel tutum ve iyi bir iş modeli, kaldığım süre boyunca herhangi bir kusur bulmayı zorlaştırdı. Taşkonaklar otelde kalıyorsanız benim tavsiyem 102 numaralı odayı seçip sabah erken kalkıp Kapadokya’nın balonlarını seyretmek. Bunun dışında otel her şeyle ilgilendi.

Kapadokya’daki bu muhteşem mağara otelinden daha fazlasını görmek istiyorsanız, odaların, lobinin, bahçenin ve restoranın bu muhteşem sanal turlarına bakın.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.