Kapadokya’da Nerede Kalınır? Argos in Cappadocia, Kapadokya Otelleri

Kapadokya otelleri, balon manzaralı ve lüks odaları ile dünyaca ünlü bir turizm cennetidir. Uçhisar otellerinden Argos in Cappadocia en güzel otellerden birisi diyebiliriz. Kapadokya’da konaklama ile ilgili tüm bilgileri hazırladığımız yazımızda bulabilirsiniz.

Kapadokya Nevşehir sınırları içinde yer alan Türkiye’nin görülmesi gerekenler listesinde ilk beşte yer alıyor. Dünya da örneğine az rastlanan coğrafyaya sahip olan Kapadokya yerli yabancı turistlerin uğrak noktası. Kapadokya’nın her köşesi sizi benzersiz deneyimler yaşatıyor. Bu deneyimin içinde vakit geçirmek ve Kapadokya’da nerede konaklanır diyorsanız. Uçhisar köyünde bulunana Argos in Cappadocia sorunuzun cevabı niteliğinde diyebiliriz.

Uçhisar’da bulunan otellerin büyük bir çoğunluğu volkanik tüflerin ortaya çıkardığı tüf taşınının oyulması ile oluşturulan mağara konseptli otellerden oluşuyor.Bu otellerin şüphesiz ki en güzeli Argos in Cappadocia diyebiliriz.

Volkan patlama sonucu ortaya çıkan tüflerin, binlerce yıl süren yağmur ve rüzgarın dokunuşları ile ilmek ilmek şekillendirilmiş bir eski bir manastır yerleşkesinin kalıntılarının üstüne yapılmış olan Argos in Cappadocia bozkırda bir vaha diyebiliriz. Binlerce yıl önce yaşayan insanların elleri ile oyduğu yeraltı şehirleri ve yüzyıllar boyu keşişlerin inzivaya çekildiği bu toprakların en güzel oteli şüphesiz ki Argos in Cappadocia’dan başkası değil.

Kum ve kül ile oluşan tüf taşından yapılan bu otel bir otel fikri ile değil, bir ev fikri ile başlamış. 1996 yılında ”Burada yaşanır hem de çok güzel yaşanır” denilerek satın alınıyor. İnşaat sırasında çıkan kalıntılar ile burası bir otel olarak değerlendirilmeye karar veriliyor.

Kapadokya coğrafyasının en önemli zenginliklerinden biri olan Tüf aşından oyulmuş odalar ve süitler ile mağarada konaklama deneyimini yaşamanız için size harika imkanlar sunuyor. Mağara da konaklama deneyimin yaşarken konfordan ve lüksten ödün vermeyen mimari dokusu ile kalite ve konfordan ödün vermeyenle için ideal bir otel.

Kapadokya’da bulunan nadir havuzlu otellerden biri olan Argos in Cappadocia havuz konseptini bir adım ileri götürerek ve size yaşam alanınızın içinde havuzlu süitler sunuyor. Süitlerin içinde yer alan havuz ile size tam olarak bir inziva imkanı sağlıyor. Havuzdan çıktığınızda sizi ısıtacak şöminenizin de bulunduğu odalar ile ruhunuzu ve bedeninizi şımartabilirsiniz. Bu süitler size ayrıca romantik deneyimler yaşamak isteyen misafirler için birçok imkana sahip.

Kapadokya Uçhisar Otelleri
Kapadokya Uçhisar Otelleri

Argos in Cappadocia‘nın diğer benzeriz bir özelliği ise Dünyaca ünlü bir restoranı bünyesinde bulundurması. Condé Nast, Wine Spectator, Departures.com gibi uluslararası dergi ve kuruluşların “en iyiler” listelerinde sürekli yer bulan Seki Restoran, misafirleri için en taze ürünü, en iyi şekilde hazırlama felsefesiyle hizmet veriyor. Anadolu mutfağından lezzetlerin bulunduğu bu restoran Anadolu mutfağının mihenk taşlarından olan uzun ekmekler ve soğuk başlangıçlar ile rafine bir menü sunuyor.

Yemekleri, yerel malzemelerle yap felsefesi ile hazırlanan ürünlerin yanı sıra Argos in Cappadocia size ayrıca kendi üzüm bağlarından hasat edilen üzümler ile yapılan şarapları sunuyor. Bağların bulunduğu yerin minerali yüksek ve ve verimli bir toprak olan volkanik arazi olması nedeniyle şarapların tadına bayılacaksınız. Argos in Cappadocia konakladığınız günlerinizde bu bağları ziyaret edebilir, sevdiklerine bu deneyiminin bir parçasını götürmek adına şaraplar satın alabilirsiniz. Aynı zamanda Bağ bozumu ayı olan Eylül ayında üzümlerin toplanma ve işlenme süreçlerine tanıklık edebilirsiniz.

Argos in Cappadocia misafirlerine sunduğu eşsiz deneyim ile Kapadokya’yı deneyimlemek için en ideal Kapadokya oteli diyebiliriz.

Kapadokya Otelleri Balon Manzaralı
Kapadokya Otelleri Balon Manzaralı

Argos in Cappadocia Ulaşım

Nevşehir ve Kayseri’de bulunan havaalanlarından 1-2 saat içinde ulaşabilirsiniz. Kişisel arabanız ile İstanbul’da 8 saat süren bir yolculuk ile Argos in Cappadocia Otelline ulaşabilirsiniz.

Kapadokya Otelleri içinde en beğendiğimiz olan Argos in Cappadocia’yı size bu yazımızda önerdik. Sizin de Argos in Cappadocia ile paylaşmak istediklerinizi lütfen yorum kısmında diğer misafirlerimiz ile paylaşabilirsiniz. 🙂

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.