Devrent Vadisi Gezi Rehberi

Devrent Vadisi, Kapadokya’nın ulaşım ve turizm merkezi Göreme’nin eteklerinde küçük bir yerdir. Bölgedeki diğer vadilerden farklı olarak, normal mağara kiliseleriyle övünmüyor ve toplu taşıma o yöne gitmediği için orayı ziyaret etme planım yoktu ama özel tur rehberim geçerken uğramamızı önerdi.

Devrent Vadisi
Devrent Vadisi

“Umarım hayal gücünüz bugün canlıdır” dedi. Sürprizlerden hoşlanmadığım için kendi kendime sessizce inledim ama arabayı park ettik ve ilk gördüğüm şeyin bir deve olduğu işlek bir yola koştuk. Hayır, gerçek değil ama bu eşit miktarda saygıyı hak ediyor.

Görüyorsunuz, Devrent vadisine Hayal Vadisi de deniyor çünkü tek yapmanız gereken zihninizi serbest bırakmak ve çeşitli taş heykeller görülebiliyor ama belki de en havalı yönü hepsinin doğal olması ve tek kişi tarafından yapılmış olması.

Ne yazık ki o gün seyahat yorgunluğu çekiyordum ve zihnim derin bir uykuya dalmış, uyandırılmayı reddediyordu. Rehberim Napolyon’un şapkasını, öpüşen bir çifti ve ayrıca bazı fokları simgeleyen kayaları gösterdiğinde, ne yapabileceğini görmek için çabalayarak gözlerimi kıstım.

Benim için göze çarpan tek şey, otoriter ve oldukça uzun deve oldu. Turistler sürekli binmeye çalıştığı için yerliler eskrim yapmak zorunda kaldı. nedenini anlayabiliyorum. Bu muhtemelen şimdiye kadar gördüğüm en havalı deve heykellerinden biri!

2 thoughts on “Devrent Vadisi Gezi Rehberi

 • 16 Eylül 2021 tarihinde, saat 10:52
  Permalink

  Devrent Vadisi’nin bölgedeki diğer vadilerden buranın farkı nedir? Çok duydum adını ama bi türlü gidemedim

  Yanıtla
  • 16 Eylül 2021 tarihinde, saat 10:53
   Permalink

   Bölgedeki diğer vadilerden farklı olarak, normal mağara kiliseleri ile popüler bir vadi olarak bilinmektedir.

   Yanıtla

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.