En İyi Kapadokya Otelleri, Argos in Cappadocia, Otel Tavsiye

Kapadokya otelleri manzarları ve lüks odalarıyla dünyada ün salmıştır. Argos in Cappadocia, Kapadokya otel tavsiyesi olarak size ilk önereceğimiz oteldir. Kapadokya bulunduğu Uçhisar Köyü ise masalsı bir turizm cenneti diyebiliriz. Nevşehir sınırlarında bulunan Kapadokya, büyüleyici doğası ve masalsı coğrafyası ile Türkiye’de görülmesi gereken yerlerin başında yer alıyor. Kapadokya’da konaklama ile ilgi bilgileri sizin için hazırladığımız yazımızda bulabilirsiniz.

Kapadokya, geçmişten bugüne kadar birçok medeniyete ev sahipliği yapmıştır. Pers lisanında Güzel Atlar Ülkesi olarak bilinen Kapadokya ucuz bucaksız vadileri, gizemli yer altı şehirler ve masalsı dokusu ile size eşsiz bir tatil deneyimi sunuyor. Nevşehir’in merkezine 5 km mesafe de bulunan Uçhisar Kapadokya’da nerede konaklanır sorusunun cevabı niteliğinde diyebiliriz.Uçhisar Kapadokya’nın en yüksek noktası olması nedeniyle Kapadokya’nın zirvesi olarak kabul ediliyor.Kapadokya’nın doğasını ve güzelliğini deneyimlemek ive gün batımını izlemek çin harika bir nokta diyebiliriz. Özellikle Kapadokya’nın en iyi otelleri arıyorsanız Uçhisar otelleri sizin için iyi seçenek olacaktır.

Uçhisar’da bulunan otellerin büyük bir çoğunluğu volkanik tüflerin ortaya çıkardığı Tüf taşınının oyulması ile oluşturulan mağara konseptli otellerden oluşuyor.Bu otellerin şüphesiz ki en güzeli Argos in Cappadocia diyebiliriz.

Kapadokya Otelleri
Kapadokya Otelleri

Argos in Cappadocia

Kapadokya’nın merkezinde bulunan Eski Uçhisar Köyü’nde binlerce yıl önce yapılmış olan manastır yerleşkesi. Manastır yerleşkesinden kalan yapıların mağaraların ve yeraltı tünellerinin başaralı bir restorasyon ile hayata geçiren Argos in Cappadocia misafirlerine benzersiz bir konaklama deneyimi sunuyor.

Turizm sektörünün Oscar ödülleri olarak kabul edilen, World Travel Awards tarafından En iyi Kültürel Miras Oteli olarak seçilen Argos İn Kapadokya Mimar Turgut Cansever tarafından restore edilmiş. Özel konumu nedeniyle Kapadokya’nın mükemmel manzarasını izleyebilmeniz adına yamaca kademeler halinde konakları ile size harika bir tatil deneyimi sunuyor.

Kapadokya sıcak hava balonu için ziyaret edilen en popüler noktalardan biri. Güneş’in doğuşundan hemen önce vadiden yükselen balonlara binip peri bacalarını ve ucuz bucaksız vadileri deneyimlemek için Argos in Cappadocia size harika fırsatlar sunuyor.

Argos in Cappadocia Konaklama

51 odası bulunan Argos in Cappadocia eskiden burada yaşan insanların elleri ile açtıkları yeraltı tünelleri ile birbirine bağlı konaklardan oluşuyor. Argos in Kapadokya misafirlerine dört faklı oda seçeceği sunuyor.

Standart Oda

Standart oda denilmesi sizi yanılmasın Argos in Cappadocia’da hiçbir şey standart olarak değerlendirilmeyecek kadar farklı deneyimler sunuyor. Tüf Taşı’nın yontularak yapılmış bu odalar etnik motifler ve mistik atmosferi ile sizi antik çağlarda yaşıyormuşsunuz hissine sürüklüyor. Şömine ve balkon alternatifi sunan bu odalar her mevsim konaklamak adına oldukça konforlu. Odaların hepsinin birbirinden farklı olması nedeniyle her konaklama farklı bir deneyim yaşatıyor.

Deluxe Oda

Deluxe Odalar Standart odalardan farklı olarak size daha fazla alan sağlıyor. Anadolu taş işçiliğinin tüm inceliklerini görebileceğiniz bu odalar sizi tarihin içinde yaşıyormuş gibi hissettirecek. Folklorik motifler ile döşenmiş olması sizi yanılması modernite ve konfordan asla ödün verilmemiş. Özellikle kış aylarında odanızın için de bulunan şömine size keyifli bir konaklama deneyimi sunuyor.

Suitler

Yöreye özgü taşlar ve ahşap işçiliğini ustalığı ile oluşturulan bu suitler size oldukça geniş ve keyifli bir tatil deneyimi sunuyor. Keyfinizce dinlenebileceğiniz ayrı oturma odası ve size özel terası ile manzaranın keyfini çıkartabilirsiniz. Modern ve konforlu bir şekilde düzenlenmiş bu suitler size mimari olarak da da bir şölen sunuyor. Suitlerde bulunan şömineler ile kış aylarında rahatlamak ve yorgunluğunuzu atmak için oldukça ideal. Evden uzak ev hissini size yaşatan bu kendinize ait süitte inzivaya çekilmek size bambaşka bir deneyim sunuyor.

Splendid Süitler

Bu süitler için Kapadokya’da bir vaha diyebiliriz. Odaların tamam volkanın tüflerin oyulması ve ahşap işçiliği ile birleştirilmesiyle içine girdiğiniz andan itibaren sizi büyüleyecek. Splendid süitleri diğer odalardan ayıran en önemli özelliği süitlerin içinde yer alan özel havuzu, odanızda bulunan havuzdan çıktığınızda sizi ısıtacak şöminenin karşısında keyifli akşamlar geçirebilirsiniz. Kemerli oturma alanları ve size özel bahçesi ve yine size özel terasınızda keyifli bir Kapadokya tatili yapabilirsiniz. Özellikle balayı ve romantik bir tatil deneyimi için ideal.

Kapadokya Oda içinde havuz oteli
Kapadokya Havuzlu Oda Otelleri

Argos in Cappadocia’ya Nasıl Gidilir?

Kayseri Ekilet Havalimanına’dan 78 Km, Nevşehir Kapadokya Havalimanına ise 36 Km uzaklıkta. Kişisel aracınız ile gitmek istediğinizde Istanbul’dan 8 saat süren bir araç yolculu ile Argos in Cappadocia’ya ulaşabilirsiniz.

Kapadokya otelleri tavsiyesi olarak bu yazımızda Argos in Cappadocia’yı size önerdik. Sizin de Argos in Cappadocia ile ilgili paylaşmak istediğiniz bilgiler varsa lütfen yorum kısmından tüm ziyaretçilerimizle paylaşınız. 🙂

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.