En İyi Kapadokya Otelleri, Kapadokya Otel Tavsiyeleri

Kapadokya otelleri, Kapadokya otel tavsiyeleri, Kapadokya’da nerede kalınır? Kapadokya seyahatiniz öncesi Kapadokya’da nerede kalınır diyorsanız, Kapadokya’nın en iyi otellerini sizin için derledik tüm detayları bu yazımızda bulabilirsiniz.

Kapadokya benzerine az rastlanacak bir coğrafya, her köşesi doğanın hiç el değmeden nasıl bir sanat eserine dönüştüğünü görebilirsiniz. Peribacaları, yer altı şehirleri, açık hava müzeleri ve vadileri ile her tarafı ayrı bir cennet. Bu coğrafyada tatil yapmak ve gezmek istiyorsanız sizin için Kapadokya’nın en iyi otellerini bu yazıda bulabilirsiniz.

Argos in Cappadocia

Argos In Cappadocia
Argos In Cappadocia

Nevşehir merkezine 5 Km uzaklıkta olan Uçhisar köyünde bulunan Argos in Cappadocia Kapadokya bölgesinin en iyi oteli diyebiliriz. Binlerce yıl önce manastır olarak kullanılan bu yapının yüzyıllar sonra restorasyon ile otel dönüştürmüş. Tüf taşının el işçiliği ile harmanlaması sonucu ortaya çıkan bu Argos in Cappadocia size mükemmel bir Kapadokya tatili vaat ediyor. Misafirlerine havuzlu otel konseptinden farklı olarak havuzlu oda seçenekleri sunuyor.

Geniş ve teraslı odalara sahip olan Argos in Cappadocia günün her saatti size mükemmel bir manzara deneyimi yaşamak için tüm imkanları sunuyor. Kapadokya’nın en keyifli yanı olan Sıcak Hava Balonları ile gezebilme imkanı sunuyor. Argos in Cappadocia sıcak hava balonlarının havalandığı vadinin eteklerine kurulu olması nedeniyle sıcak hava balonlarını izlemek için de harika bir nokta. Dört farklı oda seçeceği sunan Argos in Cappadocia hem bütçenize hem de zevkinize göre bir oda seçme imkanı sunuyor. Argos in Cappadocia  aynı zamanda dünyaca ünlü olan Seki Resturant’na sahip. Anadolu lezzetlerinin modern dokunuşlar ile ortaya çıkan rafine bir mutfak deneyimi sunuyor. Kendi şarap bağlarından hasat edilen üzümler ile yaptıkları ve yıllandırdıkları şarapları denemenizi kesinlikle tavsiye ederiz.

Kapadokya Uçhisar otelleri içinde Argos in Cappadocia en lüks oteller içinde yer almaktadır.

Uçhisar Kaya Otel

Uçhisar Kaya Otelli
Kapadokya Uçhisar Kaya Oteli

Kapadokya’nın zirvesi olarak kabul edilen Uçhisar köyünde bulunan bu otel Dünya’nın ilk kayadan oyma mağara oteli olarak geçiyor. Bu otel tamamen el işçili ile yıllarca oyularak oluşturulmuş. Size aynı zamanda ferah bir konaklama deneyimi sunuyor. Oldukça geniş odalara sahip bu otel her odanın içinde bulunan balkonu ile size günün her saati mükemmel Kapadokya manzarasını deneyimleme imkanı sunuyor.

Bölge oldukça ünlü olan Hisar Restaurant’ı bünyesinde bulunduran Uçhisar Kaya Otel içinde açık ve kapalı havuzların bulunduğu bir spa merkezi de sunuyor. Vadileri peri bacalarını gezerek geçirdiğiniz keyifli ve yorucu bir günün ardından bu spa da dinlenmek ve arınmak oldukça keyifli olacaktır. Dünyanın ilk kayadan oyulma oteli olması kusursuz el içliğini deneyimlemenin yanı sıra size mistik ve unutulmaz bir atmosfer sunacaktır.

 

Suhan Cappadocia Hotel & Spa

Suhan Cappadocia Hotel & Spa
Suhan Cappadocia Hotel & Spa

Avanos’ta bulunan Suhan Cappadocia otel Kızılırmak Nehri’nin kıyısında yer alıyor. Kızılırmak’ın sesini odanızın içinden duyabileceğiniz keyifli bir otel burası. Kapadokya’da alışmış olduğunuz mağara otellerden biraz farklı olarak modern tarzda tasarlanmış. Konfor ve lüksten ödün vermeden tasarlanan odalar oldukça geniş ve büyük teraslara sahip. Otel aynı zamanda oldukça kapsamlı bir Spa merkezine sahip açık ve kapalı yüzme havuzuna sahip olan bu spa tesisi size sağlıklı ve keyifli bir masaj deneyimi de sunuyor. Bölgenin volkanik arazi olması nedeniyle yer altından gelen sularından oluşan hamam ve kaplıca konseptleri hem zihninizi hem de bedeninizi arındırabilirsiniz.  

Les Maisons De Cappadoce

Les Maisons De Cappadoce
Les Maisons De Cappadoce

Fransız bir mimarin tasarlamış olduğu, volkanik yapıların oyularak yapılan bu otel misafirlerine etkileyici bir otel atmosferi sunuyor. Kapadokya’nın doğal mimari özellikleri ile harika manzarası ve bitki örtüsünün sunduğu renklerin hepsini deneyimlemeniz için tasarlanmış bir yapı.

Taş ve kaya oda olmak üzere iki adet konaklama seçeneği sunuyor. Yoga severlerin en çok tercih ettiği otellerden bir tanesi. Kendi yoga stüdyosu olan bu otel sadelik ve konforu bir arada yaşabileceğiniz güzel bir lokasyon. Otelin yüksek bir konumda bulunması nedeniyle tüm Kapadokya vadilerini ve güzelliklerini bütün berraklığı ile görebilirsiniz. Les Maisons De Cappadoce size küçük ve sade detaylar ile mutlu anlar sunuyor.

Kapadokya’ya Nasıl Gidilir?

Kayseri Ekilet Havalimanına’dan 78 Km, Nevşehir Kapadokya Havalimanına ise 36 Km uzaklıkta. Kişisel aracınız ile gitmek istediğinizde Istanbul’dan 8 saat süren bir araç yolculu ile Kapadokya’ya ulaşabilirsiniz.

Sizin de Kapadokya konaklama ile ilgili paylaşmak istediğiniz bilgiler varsa lütfen yorum kısmından tüm ziyaretçilerimizle paylaşınız. 🙂

 

 

 

 

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.