Kapadokya Kahvaltı Önerisi, Kapadokya Kahvaltı Yapılacak Yerler

Kapadokya Kahvaltı Önerisi, Kapadokya’nın serpme kahvaltı sofralarıyla ünlü bu şehirde bol sofraların tadını çıkarabilir, doğal ve nefis taptaze lezzetlerle Kapadokya gezinizi sonlandırabilirsiniz. Kapadokya’daki kahvaltı yapılacak yerler  ile ilgili tüm bilgileri bu yazımızda bulabilirsiniz.

Argos in Cappadocia

Kapadokya Kahvaltı tavsiyesi
Argos İn Cappadocia

Argos in Cappadocia Hotel, “köyün içinden geçen otel” olarak adlandırılır. Bu 20 odalı Argos in Cappadocia, bin yıllık bir manastırın 20 yıllık titiz bir restorasyonunun ardından ortaya çıktı. Mimari güzelliğinin ve otelin mistik havasının yanı sıra bünyesinde Dünyaca ünlü bir restoran olan Seki Restoranı’nı  barındırıyor.

Seki Restoran tamamını kendi bahçelerinden organik olarak yetiştirdikleri ürünlerden hazırlayan Argos in Cappadocia kahvaltısı kesinlikle tatmaya değer lezzetler sunuyor. Kahvaltı hizmeti serpme kahvaltı olarak servis ediliyor, gün geç saatlere kadar devam ediyor. Binlerce yıldır var olan yer altı tandırında pişirilen tandır ekmeği kesinlikle denemeye değer. Yumurta ve sütle yapılan kahvaltılık ürünler, organik olarak dolaşan inek ve tavuklardan alınır, bu da size lezzetli bir yemek katacaktır.

Vejeteryan menüleride bulunan Argos in Cappadocia herkesi mutlu edecek hizmeti ve lezzetleri sunuyor. Argos in Cappadocia’nın kahvaltılarıdan önce sizi mükemmel manzarası etkileyecek, kahvaltıdan sonra kalmak istemeyeceksiniz. Tüm günü geçirmek için en keyifli yerlerden biri olan Argos in Cappadocia, sizlere peri bacaları ve sıcak hava balonları eşliğinde harika bir kahvaltı deneyimi sunuyor.

Melekler Evi Cave Hotel

Kapadokya Kahvaltı Yerleri
Melekler Cave Hotel

Melek House Cave Hotel, mimar bir çift tarafından eski bir taş ev tarafından 2003 yılında restore edilmiştir. Bu butik otel 7 odaya sahiptir ve açık büfe kahvaltısı ile ünlüdür. Bu açık büfe kahvaltı, yerel tatlar sunar, size dünyanın her yerinden peynir ve lezzetler getirir ve sizi yerel ve küresel bir kahvaltı turuna çıkarır.

Erciyes Dağları’nın gölgesinde peribacalarını ve Roma kalıntılarını izlerken güne güzel bir güne başlayabilirsiniz.Bu kahvaltılar, kendi yetiştirdikleri ürünlerden adeta bahçeden direk sofranıza geliyor.

Göreme Panorama Cafe

Kapadokya Kahvaltı Yapılacak Yerler
Göreme Panorama Cafe

Göreme Panoram Cafe serpme kahvaltıları ünlü başka bir yer, Göreme’nin girişinde, Güvercinlik Vadisi’nin bitişinde olması ve tabii muhteşem manzarasıyla bir Kapadokya sabahına merhaba diyebileceğiniz en güzel noktalardan biri Göreme Panorama Cafe. Kahvaltısını çeşitleri ve mükemmel manzarası ile size harika br Kapadokya sabahı deneyimi yaşatacak.

Gamirasu Cave Otel

Kapadokya Serpme Kahvaltı Mekanları
Gamirasu Cave Otel

Gamirasu Cave Hotel, Forbes dergisi tarafından Orta Doğu’nun en iyi otelleri arasında altıncı sırada yer almaktadır. Otelin kahvaltısı da oldukça iddali ve biraz pahalı, bu nedenle genelde turistlerin tercih ettiği bir nokta diyebiliriz.Kahvaltıdaki tüm sunumlar, köyün tarlalarını ve kendi bahçelerinde yetiştirilen organik ürünleri içeriyordu. Masanız ev yapımı reçeller, köyde yapılan saf bal peteği, köyden ekmek, peynir, krema ve meyve çeşitleri ile dolu. Otel bölgesindeki 11. yüzyıldan kalma manastır da bölgenin atmosferini fazlasıyla etkiliyor.

Kapadokya kahvaltı yapılacak mekan tavsiyeleri verdik. Sizin de Kapadokya kahvaltı mekanları ile ilgili paylaşmak istediğiniz bilgiler varsa lütfen yorum kısmından tüm ziyaretçilerimizle paylaşınız. 🙂

Kapadokya’da Yapılacak Aktiviteler yazımızı da okuyarak kendinize harika bir Kapadokya tatili planlayabilirsiniz. 🙂

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.