Kapadokya Lüks Otelleri Videoları

Kapadokya’daki oteller, güzel manzaraları ve lüks odaları ile dünyaca ünlüdür. Kapadokya’nın en lüks oteli Argos in Cappadocia, sizlere önereceğimiz ilk oteldir. Kapadokya’nın bulunduğu Uçhisar köyü, muhteşem bir turizm cenneti olarak adlandırılabilir.

Nevşehir Kapadokya sınırında yer alan, büyüleyici doğal manzarası ve mükemmel konumu ile Türkiye’de görülmesi gereken yerler arasındadır. Turizm sektöründe Oscar olarak tanınan Argos In Cappadocia, World Travel Awards tarafından en iyi kültürel miras oteli seçilerek, mimar Turgut Cansever tarafından restore edildi. Özel konumu nedeniyle, yapıları kademeli olarak yamaçta olup, Kapadokya’nın güzelliğinin tadını çıkarmanız için size harika bir tatil deneyimi yaşatmaktadır.

 

Girdiğiniz andan itibaren yanardağ üzerine oyulmuş tüf ve ahşap işçiliği ile bütün odalar sizi büyüleyecek. Süiti diğer odalardan ayıran en önemli özellik şöminenin önünde keyifli bir akşam geçirebileceğiniz, odadaki havuzdan çıktığınızda içinizi ısıtacak özel yüzme havuzudur. Kemerli salon alanı, özel bahçe ve özel terasında keyifli bir Kapadokya tatili geçirebilirsiniz. Özellikle balayı ve romantik tatiller için uygundur. Argos in Cappadocia’da dünyaca ünlü Seki restoranı bulunuyor. Bu restoran, Wine Spectator Awards tarafından beş kez “Mükemmellik Ödülü” ne layık görülmüştür. Dünyanın en eski manastır yerleşim yerinde kurulmuş olan Seki, size çeşitli lezzetlerden oluşan enfes bir menü sunar.

Argos in Cappadocia’ya Nasıl Gidilir?

Kayseri Ekilet Havalimanına’dan 78 Km, Nevşehir Kapadokya Havalimanına ise 36 Km uzaklıkta. Kişisel aracınız ile gitmek istediğinizde Istanbul’dan 8 saat süren bir araç yolculu ile Argos in Cappadocia’ya ulaşabilirsiniz.

 

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.