Kapadokya Mağara Otelleri, Kapadokya Mağara Otel Tavsiye

Kapadokya mağara otelleri, mağaradan restore edilen dünyaca ünlü Kapadokya mağara otelleri her yıl binlerce turisti kendine hayran bırakıyor. Kapadokya mağara otelleri ile ilgi tüm bilgileri bu yazımızda bulabilirsiniz.

Argos in Cappadocia

Argos In Cappadocia
Argos In Cappadocia

Nevşehir merkezine 5 Km uzaklıkta olan Uçhisar köyünde bulunan Argos in Cappadocia Kapadokya bölgesinin en iyi mağara oteli diyebiliriz. BTüf taşının el işçiliği ile harmanlaması sonucu ortaya çıkan bu Argos in Cappadocia size mükemmel bir Kapadokya tatili vaat ediyor. Misafirlerine havuzlu otel konseptinden farklı olarak havuzlu oda seçenekleri sunuyor.

Her odada bulunan terası ile mükemmel Kapadokya manzarası eşliğinde, mağara konseptli bu otelde, bünyesinde bulunan dünyaca ünlü olan Seki Restoran’ından sipariş vereceğiniz yemeklerinizi yerken keyifli bir Kapadokya tatili geçirebilirsiniz. Seki, Kapadokya restaurantları içinde ödüller almış bir restorandır.

Aren Cave Hotel, Göreme

Kapadokya Mağara Otelleri
Aren Cave Hotel, Göreme

Aren Cave Hotel, Göreme bölgesinde bulunan en güzel otellerden biri diyebiliriz. Mağaraların oyulması ile oluşturan bu otel sizi tarihin sayfalarına geziyormuş gibi hissetirecek. Mağara odalar dan oluşuyor. Odaların eski ve etnik motifler ile donatarak size eksiksiz bir Kapadokya konaklama deneyimi sunuyor. 9 adet odadan oluşan bu otel dış cephesinin görüntüsü ile eski taş konakları andırıyor.

Göreme’de bulunan Roma Kalesi’ne 2 dakikalık yürüme mesafesinde olan bu otel, odalarının tamamında teras alanı sunuyor, muhteşem Göreme manzarası ile keyifli akşamlar geçirebilirsiniz. Otelde kullanılan aydınlatmalar ile geceleri tam bir görsel şölen yaşatıyor misafirlerine. Panoramik Kapadokya manzaralı odaları ile keyifli bir tatil geçirebilirsiniz.

The Loop Hotel, Avanos

Kapadokya En İyi Mağara Otelleri
The Loop Hotel, Avanos

The loop Hotel, Kapadokya’nın seramik cenneti olan Avanos’ta bulunuyor. Uzun ve yorucu bir Kapadokya gezisinin ardından huzurlu ve yemyeşil bir yerde konaklamak istiyorsanız burası sizin için bir vaha niteliğinde diyebiliriz.

7 adet oldası olan bu butik otel en dikkat çekici tarafı yemyeşil avlusu diyebiliriz. Ahşap ve yeşillik ile dekore edilmiş bu avluda uzanıp kahvenici içmek ve mükemmel manzaranın tadını çıkartabilirsiniz.

La Casa Cave Hotel, Uçhisar

Kapadokya En iyi manzaralı Mağara Otelleri
La Casa Cave Hotel, Uçhisar

Kapadokya’nın en yüksek yeri  olan Uchisar köyünde bulunan La Casa Cave Hotel el ile oyulmuş mağara odaları ile dikkat çekiyor. Yüksek bir noktada bulunması nedeniyle odalarınızda bulunan teraslarınızdan bütün Kapadokya ayaklarınızın altında gibi hissedeceksiniz.

Mağara odalarını el işçiliği ile yapılan etnik ve keyifli konsepti ile La Casa Cave Hotel size harika bir hizmet sunuyor. Teraslarınızda bulunan oturma grupları ile dinlenirken hemde mükemmel yemekler ve içeçekler ile gökyüzünde süzülen balonları izleyebilirsiniz.

Sizin de Kapadokya konaklama ile ilgili paylaşmak istediğiniz bilgiler varsa lütfen yorum kısmından tüm ziyaretçilerimizle paylaşınız. 🙂

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.