Kapadokya Otelleri Tavsiyesi, Argos in Cappadocia Havuzlu Odaları

Kapadokya otelleri arasında Argos in Cappadocia havuzlu lüks odaları ile dikkat çekmektedir. Kapadokya otel tavsiyesi olarak bu bölgede size ilk önereceğimiz otellerdendir.

Argos in Cappadocia

Kapadokya’nın merkezinde bulunan Eski Uçhisar Köyü’nde binlerce yıl önce yapılmış olan manastır yerleşkesi. Manastır yerleşkesinden kalan yapıların mağaraların ve yeraltı tünellerinin başaralı bir restorasyon ile hayata geçiren Argos in Cappadocia misafirlerine benzersiz bir konaklama deneyimi sunuyor.

Turizm sektörünün Oscar ödülleri olarak kabul edilen, World Travel Awards tarafından En iyi Kültürel Miras Oteli olarak seçilen Argos İn Kapadokya Mimar Turgut Cansever tarafından restore edilmiş. Özel konumu nedeniyle Kapadokya’nın mükemmel manzarasını izleyebilmeniz adına yamaca kademeler halinde konakları ile size harika bir tatil deneyimi sunuyor.

Kapadokya sıcak hava balonu için ziyaret edilen en popüler noktalardan biri. Güneş’in doğuşundan hemen önce vadiden yükselen balonlara binip peri bacalarını ve ucuz bucaksız vadileri deneyimlemek için Argos in Cappadocia size harika fırsatlar sunuyor.

Kapadokya Otelleri
Kapadokya Balon Manzaralı Oteller

Argos in Cappadocia Konaklama

51 odası bulunan Argos in Cappadocia eskiden burada yaşan insanların elleri ile açtıkları yeraltı tünelleri ile birbirine bağlı konaklardan oluşuyor. Argos in Kapadokya misafirlerine dört faklı oda seçeceği sunuyor.

Standart Oda

Standart oda denilmesi sizi yanılmasın Argos in Cappadocia’da hiçbir şey standart olarak değerlendirilmeyecek kadar farklı deneyimler sunuyor. Tüf Taşı’nın yontularak yapılmış bu odalar etnik motifler ve mistik atmosferi ile sizi antik çağlarda yaşıyormuşsunuz hissine sürüklüyor. Şömine ve balkon alternatifi sunan bu odalar her mevsim konaklamak adına oldukça konforlu. Odaların hepsinin birbirinden farklı olması nedeniyle her konaklama farklı bir deneyim yaşatıyor.

Deluxe Oda

Deluxe Odalar Standart odalardan farklı olarak size daha fazla alan sağlıyor. Anadolu taş işçiliğinin tüm inceliklerini görebileceğiniz bu odalar sizi tarihin içinde yaşıyormuş gibi hissettirecek. Folklorik motifler ile döşenmiş olması sizi yanılması modernite ve konfordan asla ödün verilmemiş. Özellikle kış aylarında odanızın için de bulunan şömine size keyifli bir konaklama deneyimi sunuyor.

Suitler

Yöreye özgü taşlar ve ahşap işçiliğini ustalığı ile oluşturulan bu suitler size oldukça geniş ve keyifli bir tatil deneyimi sunuyor. Keyfinizce dinlenebileceğiniz ayrı oturma odası ve size özel terası ile manzaranın keyfini çıkartabilirsiniz. Modern ve konforlu bir şekilde düzenlenmiş bu suitler size mimari olarak da da bir şölen sunuyor. Suitlerde bulunan şömineler ile kış aylarında rahatlamak ve yorgunluğunuzu atmak için oldukça ideal. Evden uzak ev hissini size yaşatan bu kendinize ait süitte inzivaya çekilmek size bambaşka bir deneyim sunuyor.

 

 

Kapadokya Havuzlu Oda Otelleri
Kapadokya Havuzlu Oda

Argos in Cappadocia’ya Nasıl Gidilir?

Kayseri Ekilet Havalimanına’dan 78 Km, Nevşehir Kapadokya Havalimanına ise 36 Km uzaklıkta. Kişisel aracınız ile gitmek istediğinizde Istanbul’dan 8 saat süren bir araç yolculu ile Argos in Cappadocia’ya ulaşabilirsiniz.

Kapadokya otelleri tavsiyesi olarak bu yazımızda Argos in Cappadocia’yı size önerdik. Sizin de Argos in Cappadocia ile ilgili paylaşmak istediğiniz bilgiler varsa lütfen yorum kısmından tüm ziyaretçilerimizle paylaşınız. 🙂

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.