Kapadokya Şarap Tadımı Tavsiye, Argos İn Cappadocia

Kapadokya’da  şarap tadımı yapılacak yerler ve Kapadokya’da şarap tadımı için yerler aıyorsanız, Argos in Cappadocia’yı öneririz.

Kapadokya Şarap Tadımı Tavsiye
Argos İn Cappadocia

 

Kapadokya denilince akla gelen birçok güzel şeyden bir tanesi şüphesiz ki lezzetli şaraplarıdır. Kapadokya’nın en güzel oteli olan Argos in Cappadocia size kusursuz bir konaklama deneyimi sunarken aynı zamanda dünyaca ünlü olan şaraplarını tatmanız için size fırsat sunuyor. Kapadokya gezinize farklı bir etkinlik katmak istiyorsanız ve şarap tadımına ilgiliyseniz veya bu deneyimi yaşamak istiyorsanız Argos in Cappadocia bunu için en uygun nokta diyebiliriz.

Volkanik arazinin üstüne kurulu olan Kapadokya, doğal güzelliklerinin ve tarihi dokusunun yanı sıra aynı zamanda da oldukça verimli topraklara sahip. Bu topraklarda binlerce yıldır üzüm bağları bulunuyor, Bu bağların en ünlüsü ve en lezzetli olanı ise kesinlikle Argos in Cappadocia’nın bağları olan Argos Bağları diyebiliriz. Volkanik arazinin yapısı ve gece gündüz değişen sıcaklık farkları ile üzümlerin tadına oldukça güzel dokunuşlar yapıyor.

Argos in Cappadocia’nın kendi yetiştirmiş oldukları üzümlerden yapılan bu şaraplar kesinlikle tadılmaya değer. Bu üzümlerden yapılan şaraplar size harika bir şarap deneyimi sunuyor. Kendilerine ait oldukça büyük üzüm bağları bulunuyor. 560 dönüm bağ olanı olan Argos in Cappadocia bu bağlardan çıkan şaraplar, şarapların kalitesi Altın bir madalya ile Şarapçılık sektörünün en etkili yarışmalarından biri olan Decanter World Wine Awards’da 2010 yılında üretilmeye başladıkları Şiraz serileri Altın madalya ile ödüllendirilmiş.

Kızılırmak’ın kutsal sayılabilecek suları ile titizlik ve özenle üretilen bu şaraplar, dünyanın en güzel 10 şarap oteli biri olarak listede yer almasını sağlıyor. Şarap üretimin en önemli kısımlarından şüphesiz ki en önemlisi dinlendirme kısmı. Argos in Cappadocia dinlendirme sürecini dahi kendine özgü ve eski usul bir şekilde, üstüne kurulduğu manastırıdan kalan büyük yeraltı mahzenlerinde dinlendiriyor. Asmlarının en ünlüsü olan Emir serisi kesinlikle deneyimlemeye değer.

Argos in Cappadocia size aynı zamanda baları gezmek ve şarapların yapım süreçlerini deneyimlemeniz için her yılın Eylül ayında yapılan hasat kısmına katılma imkanı sunuyor.

Şarap tadımı yapmak ve Kapadokya’nın en ünlü restoranlarından biri olan Seki Restoranı deneyimlemek Kapadokya tatilinizi unutulmaz kılacaktır.

 

Argos İn Cappadocia’ya Nasıl Gidilir?

Kayseri Ekilet Havalimanına’dan 78 Km, Nevşehir Kapadokya Havalimanına ise 36 Km uzaklıkta. Kişisel aracınız ile gitmek istediğinizde Istanbul’dan 8 saat süren bir araç yolculu ile Argos in Cappadocia’ya ulaşabilirsiniz.

Kapadokya şarap tadımı için bu yazımıda size Argos in Cappadocia’yı önerdik. Sizin de paylaşmak istediğiniz bilgileri ve görüşlerinizi yorumlar kısmından sitedeki ziyaretçilerimiz ile paylaşabilirsiniz. 🙂

 

 

 

 

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.