Kapadokya Uçhisar Köyü, Kapadokya Uçhisar Otelleri

Kapadokya Uçhisar Köyü, eşsiz manzaraları ve  lüks otelleri ile bir cennet. Argos in Cappadocia ise Uçhisar köyünün en güzel oteli diyebiliriz.

Kapadokya’nın en yüksek noktası olan Uçhisar Köyü Nevşehir’in 7 km doğusunda bulunur. İpek yolu olarak bilinen yolun üzerine Selçuklu dönemi kuruluyor. Tarihi Cilalı taş ile Neolitik döneme ait bulgular bulunuyor. İlk Hristiyanların gizlenmek ve ibadetlerini yapmak için kullanmış bu nedenle hem yeraltı hemde yerüstü olmak üzere birçok gizli noktalar mevcut.

Uçhisar Kalesi

Uçhisar Kalesi’nin zirvesine ulaşma için, neredeyse yüzlerce basamak çıkmanız gerekmektedir. Fakat en tepeye çıktığınızda buna değdiğini göreceksiniz. Bulutlara dokunabilecek gibi hissederken aynı zamanda Kapadokya’nın her noktasını görebilir ve ayaklarınız altında hissedebilirsiniz. Özellikle Güneş’in doğuş ve batış anlarında orada olmak kızılığın tüm rengini keşfetmek için mükemmel ve eşsiz bir nokta diyebiliriz.

Yüksekliği ve tarihi dokusunu nedeniyle Kapadokya’yı deneyimlemek için en güzel nokta diyebiliriz. Özellikle Uçhisar köyü Kapadokya’da konaklamak için en ideal yer. Kapadokya Uçhisar Köyü’nde konaklayabileceğiniz en güzel otelleri paylaşacağız.

  • Argos in Cappadocia
  • Taş Konaklar Butik Otel
  • CCR Hotels  & Spa

Argos in Cappadocia

Argos In Cappadocia
Argos In Cappadocia

 

Uçhisar’da Kapadokaya ruhunu tam anlamıyla yaşamak istiyorum diyorsanız, Argos in Cappadocia bunun tasarlanmış diyebiliriz. Kapadokya ruhunu yansıtacak şekilde dekore edilmiş ve aynı zamanda sağladı konfor ve lüks yaklaşımı ile dünyanın en iyi 30 oteli arasına girmiş en iyi Kapadokya otelleri arasındadır. Argos in Cappadocia yamaçın eteklerine kademeli bir  şekilde yayılan konaklardan oluşuyor. Bu konakların hepsi yeraltı şehirlerinden kalan tüneller ile birbirine bağlanıyor. Bölgenin verimli toprağında yetişen üzümler ile kendi yaptıkları şarapları tadabilirsiniz. Gününe Erciyes Dağı’nın muhteşem manzarası eşliğinde Günaydın diyerek başlayabilirsiniz. Argos in Cappadocia aynı zamanda havuzlu odaları ile hem bedenizi hemde zihninizi dinlendirmek ve kişisel alanlarınızda keyifli vakit geçirmek için harika bir nokta diyebiliriz.

Taşkonaklar Butik Otel

Uçhisar Köyü Otelleri
Taşkonaklar Butik Otel

Güvercinlik vadisinin batısında ki dağ yamacına kurulu olan bu 8 odalı butik otel, tarihi taş evlerin restorasyonlarının yapılması sonucu ortaya çıkıyor. Odanızda bulunan terasınızdan vadinin uçsuz bucaksız manzarası ve derin sessizliğinin keyfini çıkartabilirsiniz. Erciyes Dağ’ının üceliğini izlerken aynı zamanda kaldığınız odaların bir hikayesinin olduğu biliyor olmak size büyük bir keyif verecektir. Restorasyonu yapılırken ana mimariye sadık kalarak yapılmış olması sizi tarihin içinde geziyor gibi hissetirecektir. Uçhiarın en güzel yerlerinden biri olan Güvercinlik Vadi’sine Taşkonaklar Butik Otel’den yürüyerek 5 dakika içinde ulaşabilirsiniz.

CCR Hotels  & Spa

CCR Hotels  & Spa

Güvercinlik Vadi’sini Avanos, Göreme’yı kapsayan mükemmel panoramik  manzarası ile ünlü bu otel size keyifli bir deneyim sunuyor. Kapadokya gezilecek yerlerine oldukça yakın olan CCR Hotels  & Spa misafirlerine hem eğlence hem de spor yapmak imkanı sunuyor. Sıcak hava balonlarının havalandığı vadinin yakınıda olan CCR Hotels  & Spa gün boyu gökyüzünü süsleyen balonları izlemek için harika bir nokta diyebiliriz. CCR Hotels  & Spa bünyesin oldukça keyifli bir Spa kompleside barındırıyor. Kapadokya’da yapacağınız uzun yürüyüşerin ardından Spa alanında bütün yorgunluğunuzu atabilirsiniz.

 

Kapadokya’ya Nasıl Gidilir?

Kayseri Ekilet Havalimanına’dan 78 Km, Nevşehir Kapadokya Havalimanına ise 36 Km uzaklıkta. Kişisel aracınız ile gitmek istediğinizde Istanbul’dan 8 saat süren bir araç yolculu ile Kapadokya’ya ulaşabilirsiniz.

Sizin de Kapadokya Uçhisar Köyü ile ilgili paylaşmak istediğiniz bilgiler varsa lütfen yorum kısmından tüm ziyaretçilerimizle paylaşınız. 🙂

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.