Kapadokya’da Gezilecek Yerler Neler? Argos in Cappadocia Otel ile Eşsiz Tatil Deneyimi

Her yıl yerli ve yabancı binlerce kişiyi ağırlayan Kapadokya manzara seven kişiler tarafından sıkça tercih edilir. Özellikle gündoğumunda balonların havalanmasıyla beraber eşsiz bir manzaraya rastlayabilirsiniz.  

Kapadokya ziyaretçilerine keyifli bir manzara deneyimi sunmasının yanı sıra gezilecek pek çok yere de sahiptir. Peki Kapadokya’da ziyaret edilmesi gereken yerler nelerdir? 

Kapadokya’da Ziyaret Edilmesi Gereken Yerler 

İpek Yolu güzergahında yer alan şehirlerden biri olan Kapadokya; ticaret ile beraber oldukça gelişmiştir. Saklanmaya elverişli koşulları ile beraber 3. yüzyılda Roma baskısından kaçan Hristiyanlar buraya gelmiştir.  

Kapadokya’da gezilecek olan yerler 6 farklı bölgede bulunur. Bu bölgeler; 

 • Avanos 
 • Ürgüp 
 • Göreme 
 • Çavuşin 
 • Ortahisar 
 • Uçhisar 

Şeklinde adlandırılır. Şimdi ise Kapadokya’da gezilmesi gereken yerlere geçebiliriz! 

Kapadokya gezi rehberi
Kapadokya
 • Zelve Açık Hava Müzesi 

Çeşitli kilise ve camilerin yan yana bulunduğu, orada daha önce yaşamış kişilerin hayatından izler yansıtan bu harabelerde gezebilirsiniz.  

 • Rahipler Vadisi 

Kapadokya’da ziyaret edilebilecek bir diğer nokta ise Rahipler Vadisi’dir. Burası; tecrit edilmiş bir hayata sahip olan kişilerin yaşadığı bir yermiş. 

 • Aşk Vadisi 

Kapadokya seyir tepesi olarak pek çok seçenek sunar. Kapadokya’nın uçsuz bucaksız manzarasını deneyimlemek isteyen kişiler, Aşk Vadisi’ne çıkabilir. Pek çok evlilik teklifine şahit olan bu tepe, Kapadokya’nın en güzel noktalarından biridir.  

 • Göreme Açık Hava Müzesi 

Göreme Açık Hava Müzesi; pek çok kilise, şarap mahzeni, mezarlık, şapel ve manastırdan oluşan bir komplekstir. Tarihe tanıklık etmek isteyenlerin mutlaka ziyaret etmesi gereken bir noktadır.  

 • Üç Güzeller 

Kapadokya’nın klasikleşmiş peribacası görüntüsünü sunan bu üç peribacası, yerli veya yabancı pek çok turistin odak noktasındadır. 

 • Ortahisar Kalesi 

Kapadokya’nın en büyük peribacası ünvanına sahip olan bu kale; zamanında sığınak görevi görmesiyle öne çıkıyor. 

 • Derinkuyu Yeraltı Şehri 

Kapadokya’ya gelip de yeraltı şehirlerini gezmemek olmaz. 50.000 kişiye sığınma imkanı veren bu yeraltı şehri, Kapadokya’nın en ünlü yeraltı şehirlerinden biridir. Yeraltı şehrinde bulunan kuyuların amacı ise havalandırma görevi görmesidir. 

Kapadokya gezilecek pek çok yere sahip olmakla birlikte en önemlilerini yukarıdaki listede bulabilirsiniz. Peki Kapadokya’da nerede kalınır, Kapadokya kahvaltı önerileri nelerdir? 

Argos in Cappadocia ile Keyifli Bir Tatil Deneyimi Yaşayın 

Uçhsar’da yer alan Argos in Cappadocia Hotel, misafirlerini şımartacak pek çok özellik sunar. Eco-friendly hotel, pet friendly hotel gibi pek çok etikete sahip olan bu otel, balayı otelleri arayışında olan kişiler tarafından da sıkça tercih edilir. 

Argos in Cappadocia, birbirinden farklı oda çeşitlerine sahiptir. Splendid Suites; şömine ve oturma odası gibi özelliklerin yanı sıra özel havuzu ile dikkatleri üzerine çeker. Bu sebeple Kapadokya havuzlu oda arayışındakilerin dikkatini çeker. Tıraz Jakuzi Suit, sadece size özel bir teras sunar. Balayı çiftleri tarafından sıkça tercih edilen bu suit; romantik bir atmosfere sahiptir. Bunun yanı sıra odada jakuzi de bulunur. Birbirinden farklı lüks süit odalar arasından dilediğiniz seçimi yapabilirsiniz. Eğer süitler size uygun değilse deluxe veya standart odaları tercih edebilirsiniz.  

Argos in Cappadocia Konaklama
Splendid Suit

Argos in Cappadocia ile Yerel Lezzetleri Deneyin 

Argos in Cappadocia, yerel lezzetleri deneyimlemek isteyen kişilere pek çok seçenek sunuyor. Kapadokya şarap tadım deneyimi yaşamak isteyen kişilerde otelin adını taşıyan şarapları deneyimleyebilir. Bağ ve bahçe yürüyüşü ile şarap hakkında daha fazla bilgiye sahip olup lezzetli şarapları tadabilirsiniz. Gün doğumu yogası, dolunay yürüyüşü, nostaljik otomobil turları ve eşsiz bir manzaraya eşlik eden piknik gibi size özel deneyimleri yaşamanız mümkündür. Argos in Cappadocia Otel ile yıllar boyu akıldan çıkmayacak bir tatil yaşayabilirsiniz.  

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.