Kapadokya’da Ne Yapılır, Nerelerde Konaklanır, Ne Yenir?

Kapadokya, pek çok kişinin keyifli vakit geçirmek için sıklıkla tercih ettiği destinasyonlardan biridir. Kapadokya gezi rehberi pek çok kişi tarafından merak edilir. Tarihi ve doğal güzellikleri görmek isteyenlerin keyifli vakit geçirebileceği Kapadokya, her yıl yerli ve yabancı yüzlerce ziyaretçiyi ağırlar.

Ticaret ile beraber hızlı bir gelişim gösteren Kapadokya; İpek Yolu üzerinde yer alır. Roma baskısından kaçan hristiyanlar saklanmak için burayı tercih etmiştir. Gezilebilecek olan tüm yerler 6 farklı bölgede bulunur. Haydi gelin bu bölgeleri inceleyelim!

Kapadokya Bölgeleri

 • Uçhisar 
 • Çavuşin 
 • Avanos 
 • Ürgüp 
 • Ortahisar 
 • Göreme 

Kapadokya Gezilecek Yerler

Kapadokya eşsiz manzarası ve tarihi dokusu ile ziyaretçilerine büyülü bir tatil yaşatır. Kapadokya’da gezilecek yerler arayışında olan kişiler pek çok farklı yer ile karşılaşabilir. Şimdi tüm bu yerleri inceleyelim!

 • Ihlara Vadisi

Ihlara Vadisi, Aksaray’a bağlıdır. Bu vadi, Melendiz Çayı’nın yıllar içerisinde burayı aşındırması sonucu oluşmuştur. Ancak bu vadiye ulaşmak o kadar da kolay değil! 400’e yakın basamak inilmesi gereken bu vadi sizi biraz zorlasa da Kapadokya gezinizde mutlaka olması gereken noktalardan biridir!

 • Göreme Açık Hava Müzesi

Kapadokya denilince akla gelen ilk yerlerden biri de Göreme Açık Hava Müzesidir. Burada yer alan kiliseler, ilk hristiyanlar tarafından inşaa edilmiştir. Volkanik tüften oluşan bu büyüleyici yer, pek çok manastıra da ev sahipliği yapmaktadır. Aynı zamanda ulaşımın zor olması ve engebeli yapısı ile inzivaya çekilmek isteyen kişilerin de odak noktasında yer almıştır.

 • Derinkuyu Yeraltı Şehri

Kapadokya, yeraltı şehirleri ile de ünlüdür. Şu an kadar bulunan toplam 37 yeraltı şehrinden sadece 7 tanesi ziyarete açık. Derinkuyu Yeraltı Şehri, en büyük yeraltı şehirlerinden biridir. Hititler tarafından inşaa edilen bu şehir ilk olarak savunma amaçlı hayatına başlamış. 60 metreye uzanan derinliği ile Derinkuyu Yeraltı Şehri pek çok kişiyi etkiliyor.

 • Üç Güzeller Peribacaları

Kapadokya denilince akla gelen görüntüleri sunan Üç Güzeller; her yıl yerli yabancı pek çok turistin gözdesi haline gelmiştir.

Kapadokya’da Nerede Kalınır?

Büyüleyici bir gezi elbette etkileyici bir konaklama ile taçlandırılmalıdır. Kapadokya’da pek çok otel yer alır. Bu otellerden birisi de Argos in Cappadocia’dır. Etkileyici mimarisi, farklı ihtiyaçlara ve zevklere yönelik tasarlanmış odaları, kişiye özel deneyim imkanları ile Argos in Cappadocia Hotel, pek çok kişi tarafından tercih edilir. Balayı oteli, hayvan dostu, aile dostu, ekoloji dostu gibi çeşitli etiketler ile nitelendirilebilen bu otelde keyifli bir şekilde konaklayabilirsiniz.

Kapadokya otelleri
Argos in Cappadocia

Neden Argos in Cappadocia Otel’i Tercih Etmelisiniz?

 • Etkileyici Odalarda Konaklama İmkanı

Argos in Cappadocia pek çok farklı oda tipine sahiptir. Splendid Süitler, mağara atmosferini dekorasyona taşırken özel havuzu ile kişiselleştirilmiş bir deneyim sağlar. Tıraz Jakuzi Suit ise kişiye özel jakuzi ve hamam sunması ile öne çıkar.

 • Lezzetli ve Yerel Yiyecekleri Deneyimleyin

Argos in Cappadocia farklı damak tatlarına yönelik çeşitli seçenekler sunar. Anadolu mutfağının lezzetlerini deneyimlemek isteyen kişiler; Seki Restaurant’ı tercih edebilir. Seki Lounge ise sıcak kahvelerden serinletici kokteyllere uzanan seçkisi ile öne çıkar. Bahçecilikten keyif alan kişiler ise otelin bahçesinde yer alan ürünleri hasat yapıp yemek atölyelerine katılabilir.

Şarap içmekten hoşlanan kişiler ise dünyadaki sayılı teruarlardan birine sahip olan Kapadokya’ya özgü şarapları deneyimleyebilir.

 • Kişisel Deneyimlerden Yararlanın

Nostaljik araba turundan manzaraya karşı pikniğe, gün doğumu yogasından dolunay yürüyüşlerine uzanan çeşitli aktivitelerden istediğinizi seçebilir, tatilinize yenilik katabilirsiniz.

Tüm bu özellikler ile beraber siz de Kapadokya tatilinizi eşsiz bir deneyime dönüştürmek istiyorsanız Argos in Cappadocia’yı tercih edebilirsiniz.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.