Kapadokya’nın En Güzel Manzaralı Terasları

Kapadokya olağanüstü manzaraları, doğası, peribacaları, kayaya oyulmuş yerleşimleri, güzel vadileri ve kendinizi aydaymış gibi hissettiren toprak yapısı ile tartışmasız dünyanın en fotojenik yerlerinden biri olan Kapadokya, panoramik seyir teraslarına sahiptir. Bu güzel manzaralara hayran kalabilirsiniz.

Bu teraslardan baktığınızda Kapadokya‘nın muhteşem vadileri ayaklarınızın altında gibi görünüyor. Oturma ve yemek alanlarında dinlenmek ve güzel manzarayı izlemek de Kapadokya’da yapılacak en iyi şeylerden bazıları. Fotoğraf meraklıları için de mükemmel.

Kapadokya Manzara
Kapadokya Manzara

Kapadokya’nın en güzel panoramik terasları

Kapadokya’nın manzaralarını hayranlıkla seyredebileceğiniz en güzel manzara terasları Göreme ve Uçhisar yolu üzerinde yer almaktadır. Bunların en popülerleri Göreme, Kızılçukur Vadisi, Aşıklar Tepesi, Göreme Açık Hava Müzesi, Uçhisar Kalesi, Ortahisar Kalesi ve Yürgüp Temenni Tepesi seyir platformlarıdır.

Göreme Seyir Terasları

Göreme Avanos yolu üzerinde tepelik bir alanda bulunan Göreme Milli Parkı’na bakan seyir terasları oldukça popüler. Yakındaki restoran ve kafelerde oturabilir, harika manzaraların tadını çıkarabilir ve lezzetli yiyecek ve içeceklerin tadını çıkarabilirsiniz. Aralarında en popüler olanı Esentepe seyir terasıdır.

Kızılçukur Vadisi

Kızılçukur Vadisi, Kapadokya’nın en iyi gün doğumu ve gün batımı manzarasına sahip bölgelerinden biridir. Vadi o kadar güzel bir renge ve manzaraya sahip ki hem yerli hem de yabancı ziyaretçilerden yoğun ilgi görüyor. Kapadokya’nın en güzel vadisi burası diyebiliriz. Aynı zamanda gün batımını ve bölgedeki muhteşem bacaların en güzel manzarasını hayranlıkla seyretmek için en iyi yerlerden biridir.

Aşıklar Tepesi – Göreme

Göreme yakınlarındaki yüksek bir tepe olan Aşıklar Tepesi, Kapadokya’da güneşin doğuşunu izlemek için en iyi yerdir. Göreme Camii’nin yanından geçen patikayı takip ederek Göreme’nin merkezinden Aşıklar Tepesi’ne ulaşabilirsiniz. Ayrıca Göreme Milli Parkı’nın güzel manzarasının keyfini çıkarabilir ve Lovers’ Hill’den sabahın erken saatlerinde sıcak hava balonlarını hayranlıkla izleyebilirsiniz.

Uçhisar Kalesi – Uçhisar

Kapadokya bölgesinin en yüksek tepesi ve sihirli bacaların en güzel oluşumlarını gözlemleyebileceğiniz konumda olan ve o dönemde gözetleme kulesi olarak kullanılan Uçhisar Kalesi, ziyaretçilerine harika panoramik manzaralar sunuyor. Kalenin tepesinden Güvercinlik Vadisi, Avanos, Ortahisar Kalesi ve Göreme Milli Parkı’nın muhteşem manzaraları görmeniz mümkün. Uçhisar Kalesi bununla birlikte Kapadokya’nın ve hatta dünyanın en iyi gün batımı noktasıdır.

Ortahisar Kalesi

110 metre güneyde ve 80 metre kuzeyde bulunan Ortahisar Kalesi’nden Hallasder Vadisi ve Erciyes Dağı’ndaki muhteşem bacaların panoramik manzarasını görebilirsiniz.

Bu yazımızda Kapadokya’nın en güzel manzaralı seyirteraslarını sizler için paylaştık. Bir önceki yazımızda paylaştığımız Kapadokya Derinkuyu ve Kaymaklı şehirleri ile ilgili yazımızın ilginizi çekebileceğini düşünmekteyiz. Eklemek istediklerinizi ve düşüncelerinizi yorumlar kısmından bizimle paylaşabilirsiniz. 🙂

One thought on “Kapadokya’nın En Güzel Manzaralı Terasları

  • Geri bildirim: Kapadokya Yemekleri Nelerdir? Kapadokya’da Ne Yenir? Ürgüp'te Ne Yenir?

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.