Kapadokya’nın Havuzlu Otelleri, Kapadokya’nın Havuzlu Odaları

Kapadokya’da Gezilecek Yerler?

Tarihi muhteşem dokusu, hiçbir yerde görülemeyecek coğrafi şekilleri, elverişli toprakları, sıcakkanlı sevecen insanları ile Nevşehir sınırları içerisinde yer alan Kapadokya bölgesi her yıl binlerce yerli ve yabancı turiste ev sahipliği yapmaktadır. Son dönemde o kadar popüler bir yer oldu ki, doğal oluşumları, tarihi evleri ile birlikte birçok film ve diziler için set alanı olmasının yanı sıra Kapadokya oda içi havuzlu otelleri ile yabancı ve yerli turistlerin de ilgisini çekmeye başladı. Kapadokya denildiğinde ilk akla gelen yerlerden birinin peri bacaları olmasına rağmen burada gezilip görülebilecek birçok alan bulunmaktadır. Son senelerde günübirlik turların bir hayli arttığı “Güzel Atlar Ülkesi” olarak bilinen Kapadokya, balon gezileri, meşhur şarapları ve peri bacalarında bulunan otelleri ile ilgi çeken turizm cennetidir.

Havuzlu Oteller
Kapadokya Havuzlu Oda

Kapadokya’nın Tarihi?

Kapadokya, balonların panoramik manzarası ile birlikte volkanik oluşumlarını gözlemleyebileceğimiz nadir yerlerden bir yerdir. Kapadokya’nın en ayırt edici özelliklerinden biri de eşi benzeri olmayan yeryüzü şekilleridir. Doğa, burada adeta en sıra dışı maharetlerini kullanmıştır. M.Ö. 3000’lere kadar giden geçmiş tarihi ile Kapadokya, antik medeniyetlere kadar uzanan çok eski bir geçmişe sahiptir. Tarihte antik krallıklara merkez olmuş olan Kapadokya, aynı zamanda erken zamanlarda Hristiyanlığın da izlerini taşımaktadır. Kapadokya’da onlarca gizemli yer altı şehri de bulunmaktadır. Hem doğanın güzelliklerinin tadını çıkarmak için, hem de geçmişe yolculuğa çıkmak için, Kapadokya adeta biçilmiş kaftandır demek mümkündür. Kapadokya’nın birbirinden güzel mağara otellerinde, lüks ve konforlu bir konaklama yapmanın yanı sıra Kapadokya kapalı havuzlu oteller de bölgede bulmak mümkündür.

Kapadokya Havuzlu Oda
Kapadokya Havuzlu Oda

Kapadokya’da Nerede Konaklanır?

Bu bölge, konaklama açısından sizi kendine hayran bırakacaktır. Gerek tasarımları, gerekse başka hiç bir yerde bulunmayan kendine has doğal güzelliktedir.  Kapadokya havuzlu oda arayanlar içinde çok uygun ve çok güzel manzaralı birçok alternatif bizlere sunmaktadır. Hem kaliteli bir tatil yapmak hem de güzel manzaralı bir ortamda hem de Kapadokya içinde havuz olan oda da konaklamak isterseniz Kapadokya’ya uğramanızı mutlaka tavsiye etmekteyiz. Kapadokya’da detaylı bir gezi yapmak isteyenler Kapadokya’da Yapılacak Aktiviteler yazımızı okuyabilir, eklemek istediklerinizi yorumlar kısmından bize yazabilirsiniz.

2 thoughts on “Kapadokya’nın Havuzlu Otelleri, Kapadokya’nın Havuzlu Odaları

 • 20 Nisan 2022 tarihinde, saat 06:22
  Permalink

  Resimde bulunan otelin iletişim numarasını yazarsanız çok manidar geçer.

  Yanıtla
  • 30 Mayıs 2022 tarihinde, saat 15:20
   Permalink

   Fotoğraftaki otelin adı “Argos in Cappadocia”dır.

   Yanıtla

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.