Mutlaka Ziyaret Etmeniz Gereken En İyi 3 Lüks Kapadokya Oteli

Yunak Evleri

Bu küçük lüks otel, yüksek kayalıkların eteğinde yer alır ve altı mağara evden ve 19. yüzyıldan kalma bir Yunan malikanesinden oluşur.

Tüm oda ve süitler, parke zeminler ve kilim halılarla sıcak, geleneksel tarzda zevkli bir şekilde dekore edilmiştir ve modern banyolara ve özel balkon veya teraslara sahiptir. Dar geçitlerden ve kavisli taş merdivenlerden oluşan bir labirent, tüm kompleksi birbirine bağlar. Yaz aylarında, panoramik çatı restoranında mum ışığında yemek sunulmaktadır. Otel ayrıca doğa yürüyüşü, bisiklet ve binicilik gibi aktiviteler düzenleyebilir.

Yunak Evleri Otel
Yunak Evleri

Neden Seviliyor?

Odaların çoğu restore edilmiş taş evlerdedir, ancak bazıları uçurumun derinliklerine oyulmuş ve 5. ve 6. yüzyıllara tarihlenen mağara odalardır.

Sacred House

250 yıllık bir Rum konağında yer alan otel, biri konağın özel şapeli olan sadece yedi odaya sahiptir.

Odalar, jakuzili modern banyolar ile konforludur. Otel baştan sona antika mobilyalarla dekore edilmiştir ve asma gölgeli sakin bir avluya ve konukların bir içkinin tadını çıkarabileceği bir terasa sahiptir. Otelin mağara tarzı restoranı, Yunan, Türk ve Ermeni yemeklerinden oluşan ilginç bir menü sunmaktadır. Sacred House, olağanüstü Kapadokya bölgesini keşfetmek için şık ve konforlu bir başlangıç ​​noktası oluşturur.

Neden Seviliyor?

Odalardaki ücretsiz yerel kiraz likörü şişeleri herkesin zevkine göre olmasa da tatmaya değerdir.

Sacred House Oteli
Sacred House

Serinn House

Eşsiz bir lüks ve konfor düzeyi sunan Serinn House, çağdaş tasarımı Kapadokya’nın ünlü mağara otellerine hoş bir katkı sağlıyor.

Ürgüp’ün en güzel semtinde, şehrin ve çevredeki dağların muhteşem manzarasına sahip Serinn House, fark yaratan bir mağara oteldir. 5 konuk odasının her biri ünlü bir Türk mimar tarafından ayrı ayrı tasarlanmıştır ve tümü sade modern dekoru mağaraların samimiyeti, huzuru ve doğal güzelliği ile kusursuz bir şekilde bütünleştirir. Otel, şık iç mekanlara ve içeriye adım attığınızda bulacağınız en son olanaklara inanarak çevresiyle uyumlu bir şekilde uyum sağlar.

Küçük ama son derece etkili mutfak, Kapadokya’nın sıradağlarına bakan güzel bir ortamda lezzetli Türk ve dünya mutfakları üretmektedir. Ev yapımı ekmekler, çörekler, kekler ve turtalardan oluşan doyurucu kahvaltı, sizi bir günlük geziye hazırlamak için ihtiyacınız olan her şeydir ve terasta gün batımı içeceği mutlak bir zevktir.

Kapadokya’nın ünlü kaya oluşumlarına yapılacak ziyaretler burada yapılacak şeydir ve onları yürüyerek, dağ bisikleti ile, at sırtında veya sıcak hava balonuyla keşfetmeyi tercih edin, Serinn House düzenlemeleri memnuniyetle yapacaktır.

Serinn House Otel
Serinn House

Neden Seviliyor?

Sahibi Eren, Kapadokya ile ilgili her şey hakkında bilgi çeşmesidir ve konaklamanızın unutulmaz olmasını sağlamak için elinden geleni yapacaktır.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.