Seki Restaurant, Kapadokya En İyi Restoranları

Kapadokya’da kahvaltı yapılacak yerler veya Kapadokya’da romantik akşam yemeği yenilecek yerler arıyorsanız, Argos in Cappadocia’daki Seki restoranını size öneririz.

SEKİ – Argos in Cappadocia Mutfağı

Yamaçların üstüne kurulu olan Argos in Cappadocia ‘nin dünyaca ünlü restoranı olan Seki Restaurant’a sahip. Bu restoran Wine Spectator Awards tarafından beş defa ”Mükemmellik Ödülü”ne layık görüldü. Dünyanın en eski manastır yerleşkesi üzerine kurulan Seki farklı lezzetler ile size rafine bir menü sunuyor.

Anadolu mutfağının olmazsa olmazlarını menüsünde barındıran Seki Restoran misafirlerine vegan yemeklerden kebaplarala kadar geniş bir mutfak sunuyor. Yörede yetişen ürünler tarafından yapılan bu yemekler size aynı zamanda doğal ve sağlıklı bir menüde sunuyor.

Argos in Cappadocia size aynı zamanda mükemmel bir şarap deneyimi de sunuyor. Volkanik arazinin içinde kendilerine ait oldukça büyük bir üzüm bağı bulunuyor. 560 dönüm bağ alanı bulunuyor. Bu bağlardan çıkan şarapların kalitesi Altın bir madalya ile Şarapçılık sektörünün en etkili yarışmalarından biri olan Decanter World Wine Awards’da 2010 yılında üretilmeye başladıkları Şiraz serileri Altın madalya ile ödüllendirilmiş.

Kızılırmak yamaçlarında titizlik ile ürettikleri şarapları dünyanın en güzel 10 şarap otellerinden biri olarak anılmasını sağlıyor. Şarapların lezzetini tamamlayan en önemli noktası olan dinlendirme aşaması için ise Argos İn Cappadocia’nın binlerce yıllık mağazada mahzenlerinde dinlendiriliyor. Bağları gezmek ve şarapların yapım süreçlerini deneyimlemek isteyen misafirler için ise her sene Eylül ayında yapılan hasadına katılabilirsiniz.

Argos in Cappadocia, misafirlerine sunduğu birçok imkan ile Kapadokya coğrafyasını en iyi şekilde deneyimlemeniz için ideal bir Kapadokya oteli diyebiliriz.

Kapadokya En İyi Restoranlar
Seki restoran Kapadokya

Argos in Cappadocia’ya Nasıl Gidilir?

Kayseri Ekilet Havalimanına’dan 78 Km, Nevşehir Kapadokya Havalimanına ise 36 Km uzaklıkta. Kişisel aracınız ile gitmek istediğinizde Istanbul’dan 8 saat süren bir araç yolculu ile Argos in Cappadocia’ya ulaşabilirsiniz.

Kapadokya otelleri tavsiyesi olarak bu yazımızda Argos in Cappadocia’yı size önerdik. Sizin de Argos in Cappadocia ile ilgili paylaşmak istediğiniz bilgiler varsa lütfen yorum kısmından tüm ziyaretçilerimizle paylaşınız. 🙂

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.