Ürgüp Ve Göreme, Kapadokya’da Gezilecek Yerler

Kalacak yer ararken Kapadokya, seçim arasındaydı Ürgüp ve Göreme. Sonunda ikincisine karar verdim ama yine de Ürgüp neden iyi arkadaşımı görmek için bir gün Brenda Farrell onu çok sevdi ve konaklama için tavsiye etti.

 

Ürgüp Ve Göreme
Ürgüp Ve Göreme

 

Ürgüp ve Göreme : Kapadokya’nın iki küçük kasabası

İkisinin de kendine has bir havası var ama yarım saat içinde Ürgüp’ün eşsiz karakterini ve neden farklı bir gezgini cezbettiğini fark ettim. Göreme daha çok sırt çantalı gezginler, gençler ve bütçesi kısıtlı olanlar için. Restoranlar daha ucuz ve barlar The Flintstones Café ve Fatboys gibi batılı isimlere sahip.

Ürgüp biraz daha lüks. Kasaba meydanında size bir Akdeniz öğleden sonrasını hatırlatan kafeler var. İnsanlar etraflarında hayat devam ederken saatlerce oturup cappucino içiyor ve arkadaşlarıyla dedikodu yapıyorlar. Ürgüp’teki dükkanlar düzenli ve disiplinli bir görünüme sahip bir markadır.

Ürgüp’ün Bakış Açısı

Öğleden sonrayı Ürgüp’ü merak ederek geçirdim ve en yüksek tepenin tepesindeki seyir noktasına çıktım. Bu size şehrin tam 180 derecelik bir görünümünü verir. En üstte bir kafe var ve nostaljikseniz Ürgüp’ün 70 yılı aşan fotoğrafları var.

Ürgüp’te Dışarıda Yemek

Akşam yemeğimi de kasabada yedim ve Kapadokya’nın en iyi restoranını tavsiye etmek istiyorum. Kapadokya’dayken her akşam dışarıda yemek yedim ama servis edilen yemek Han Çırağan Restaurant Ürgüp’te en iyisiydi.

Ucuz değildi, ancak fiyat restoranın lezzetine ve atmosferine yansıdı. Bir bütçeyle seyahat ediyorsanız, ucuz kebap yemekten bıktıysanız ve paranızı çöpe atmak istiyorsanız, o zaman gidilecek restoran burasıdır.

Ürgüp’te iyi bir kalıcı izlenim bıraktım. Kapadokya’da konaklama arıyorsanız göz önünde bulundurmanız gereken bir yer. Bundan daha iyiydi diyemem Göreme çünkü her birinin kendi özel karakteri ve havası var.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.